روادید حدود 20 هزار زایران ایرانی صادر شد

رییس سازمان حج وزیارت کشورمان از صدور حدود 20 هزار روادید زایران ایرانی خبر داد و اظهار داشت: روند صدور روادید طبق معمول در کنسولگری عربستان در مشهد و سفارت تهران در حال انجام است و به زودی برای تمام زایران ایرانی روادید صادر خواهد شد.

مهندس سعید اوحدی، رییس سازمان حج وزیارت کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج، گفت: طبق آمار اعلام شده تا صبح امروز شنبه 24 مرداد ماه حدود 20 هزار روادید زایران ایرانی صادر شده است.

وی با بیان این که صدور روادید طبق معمول در حال انجام است، اظهار داشت: خوشبختانه هماهنگی خوبی با کنسولگری مشهد و تهران در حال انجام است و جمعه 23 مرداد ماه بیش از 3 هزار روادید از سوی کنسولگری مشهد صادر شد که این نشان از هماهنگی سفارت ایران و عربستان دارد و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

اوحدی، افزود: در سال جاری دولت عربستان یک برنامه نرم‌افزاری جدید را برای صدور روادید گذاشته‌ بود تا همه خدماتی که در عربستان به زائران حج تمتع ارائه می‌شود، از جمله حمل و نقل، تغذیه، بلیط هواپیما، در قالب بارکد در پاسپورت زائران قرار گیرد، از این رو عزیزان حج وزیارت در ایران خود را به سرعت با این برنامه هماهنگ کردند و اطلاعات خواسته شده را به آن‌ها ارائه دادند و کار صدور روادید با سرعت انجام گرفت.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد از اعزام نخستین گروه عوامل اجرایی به مدینه منوره خبر داد و اعلام کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته روز جمعه، 23 مرداد ماه اولین پرواز عوامل خدمت‌گزار حجاج ایرانی به مدینه منوره انجام شد، تا پذیرای اولین گروه زائران باشند. روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز گروه‌های بعدی شامل عوامل آشپزخانه و پزشکی نیز به مدینه منوره اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: به همین ترتیب پرواز اولین گروه از زائران نیز اول شهریور ماه از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) تهران، ایستگاه ساری و مشهد به مدینه منوره انجام خواهد گرفت.

رییس سازمان حج وزیارت گفت: همچنین امسال برای نخستین بار زائران حج تمتع 22 استان کشور می توانند به طور مستقیم به مدینه منوره اعزام شوند.

وی در ادامه با تاکید بر شرکت زائران در جلسات آموزشی و کسب آمادگی کامل برای اعزام به سفر زیارتی حج تصریح کرد: پرواز رفت از اول شهریور ماه آغاز و تا 26 شهریور ادامه خواهد داشت و پرواز برگشت از 6 مهر ماه تا 27 مهر ادامه دارد.

اوحدی در خصوص تعداد زائران ایرانی اعزامی به حج تمتع امسال،‌گفت: در سال جاری همانند سال‌های گذشته 64 هزار نفر در قالب 455 کاروان از 19 ایستگاه پروازی به حج تمتع مشرف می شوند.

زایران داروی خاص خود را به همراه داشته باشند

وی افزود: با توجه به اینکه برخی جلسات آموزشی هنوز برای زایران عزیز تشکیل نشده است، از این عزیزان می‌خواهیم که حتما در این جلسات شخصا حضور یابند و به تذکرات مدیران،‌روحانیون و پزشکان کاروان‌ها توجه کنند، زیرا این تذکرات حاصل سال‌ها تجربه است تا زایران بتوانند به راحتی به این سفر معنوی اعزام شوند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:‌ به زایران عزیزی که داروی خاصی استفاده می‌کنند،‌توصیه می‌کنیم که حتما داروی شان را به همراه داشته باشند، همچنین نسخه پزشکی خود را در این سفر بیاورند و این نسخه حتما باید به زبان انگلیسی نوشته شده باشد و مهمور به مهر پزشک باشد.

/ 0 نظر / 40 بازدید